Wtyczki wordpressowe

Każdy wie czym jest WordPress? Jeśli tu trafiłeś to zapewne tak. Zdajesz sobie sprawę z faktu, że przy pomocy tego narzędzia stworzyć można bardzo przeróżne strony… WordPress zmienił się bardzo. W dniu dzisiejszym za pomocą tego systemu blogowego wykonać można praktycznie każdą stronę internetową. Dziś WordPress to nie tylko blog. To CMS z wielką ilością userów i potężną ilością wtyczek które sprawiają że przy pomocy WordPress zbudować możesz nawet sklep internetowy.

W tym poście przedstawiam moje ulubione moduły z których dość często korzystam podczas tworzenia stron na podstawie tego systemu blogowego.

Przy tworzeniu serwisów internetowych moi klienci często zalecają by dodać elementy animowane do tworzonych stron internetowych. Z reguły chodzi o animowaną górną część serwisu który zawiera się w sekcji header naszego szablonu WordPress.

Problematyczne dla początkującego webmastera może być już samo dodanie obiektu flashowego do zwykłego html-a, tym bardziej stworzenie kilku animacji rotujących się lub pojawiających się na konkretnych podstronach.

W moim przypadku idealnym rozwiązaniem okazał się plugin „Dynamic Headers” stworzony przez Nicasio Design. Jest on idealnym rozwiązaniem w przypadku flashowych nagłówków.

Sposób jego użycia jest równie prosty… wystarczy stworzyć odpowiednie animacje flashowe w swoim środowisku do edycji filmów swf-owych i dodanie ich do odpowiedniego katalogu przy pomocy całkowicie zautomatyzowanego procesu.

Sama obsługa plug-inu można przedstawić w kilku krokach:

  • odszukanie i instalacja plug-inu przy pomocy wyszukiwarki plug-inów w panelu administracji i zarządzania dodatkami

  • aktywacja

  • dodanie fragmentu kodu, który brzmi następująco: <?php show_media_header(); ?> do naszego szablonu. Jest to kod PHP który wskazuje w którym miejscu ma pojawić się flashowa animacja.

Teraz możemy przejść do najważniejszego kroku, czyli dodawania animacji flashowych do systemu.

Za pomocą nowego buttona „header” znajdującego się w części menu administracji, klikamy w dodaj nowy plik. Myślę że tutaj każdy już sobie poradzi każdy użytkownik.

Sam proces dodawania nowego nagłówka flashowego do posta czy strony jest równie bardzo prosta… wystarczy wejść do interesującego nas artykułu poprzez system administracji i na stronie edycji zawartości znajdziemy nowe pole modułu zawierające selecta z opcjami…

Standardowo możemy wybrać rotowanie grafik, lub wybranie konkretnej jaką umieścić chcemy na danej stronie…

Leave a Reply